خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

فهرست

واردات مستقیم از چین با کمترین هزینه و زمان 

واردات مستقیم از چین

واردات مستقیم از چین

واردات مستقیم از چین به چه منظوری صورت می گیرد؟

واردات و صادرات به عنوان فرایند تجاری به منظور تامین درصد بالایی از نیاز جامعه صورت می گیرد. در میان تمامی کشورهای جهان نیز معمولاً واردات با چین سهم عمده از بازار را به خود اختصاص می دهد. چین به عنوان کشورهای بزرگ و توسعه یافته ای است که با ایران رابطه تجاری بسیار خوبی دارد. برای آشنایی با چگونگی و پارامترهای مهم واردات از چین در ادامه توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

چند گام مهم برای موفقیت واردات مستقیم از چین

واردات مستقیم از چین یک تجارت بسیار بزرگ و پر سود است که در بازار اقتصادی دنیای امروز دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. تجار تازه وارد بایستی در گام نخست با تمامی بایدها و نبایدها و به نوعی فوت و فن‌ های تجارت بین المللی شناخت پیدا کنند. برای واردات مستقیم از چین شما موظف هستید، پارامترهای بسیار زیادی را در نظر بگیرید که برخی از آن ها عبارتند از

 اولین پارامتر مهم برای تجارت بین المللی، انتخاب محصول مورد نظری می باشد که قرار است وارد کنیم. شما باید در رابطه با کالای مورد نظر اطلاعات بسیار زیادی را کسب نمایید. این اطلاعات می‌ تواند شامل پارامترهای بسیار زیادی باشد، به عنوان مثال اولین نکته مهم در این رابطه شناخت سطح نیاز بازار است که این محصول جز کالاهای ممنوعه می باشد یا نه؟

 اکنون نوبت آن است اقدام به اخذ مجوزهای لازمه کنید و یکی از مهمترین مجوزهایی که در رابطه با تجارت بین المللی بایستی اخذ گردد، کارت بازرگانی می باشد. برای تجارت بین المللی باید در گام نخست ابتدا اقدام به اخذ کارت بازرگانی نمایند.

 انتخاب حوزه فعالیتی گام بعدی شما برای واردات مستقیم از چین است. شما موظف هستید برای واردات با هر کشوری پس از اخذ کارت بازرگانی اقدام به انتخاب حوزه فعالیتی خود کنید. باید تعیین نمایید که می خواهید در چه زمینه ای فعالیت داشته باشید و حوزه فعالیت شما با چه کشورهایی خواهد بود.

 به این نکته دقت داشته باشید که در این این کار شما باید با تمامی قوانین و شرایط تجارت بین المللی به خوبی شناخت پیدا کنید. همچنین یک برنامه ریزی کلی از تمامی باید ها و نباید های پیش رو تعیین نمایید

نکات مهم واردات کالا از کشور چین

وقت آن است تا در رابطه با شرکت سازنده و یا فروشنده کالای مربوطه در چین تحقیقاتی را به عمل آورید. چرا که شما قصد واردات بدون واسطه از چین را دارید و بایستی درباره تمامی تولید کنندگان محصول مورد نظر در چین تحقیقاتی را به عمل آورید. در نتیجه پس از پایان کار با مقایسه تمام شرایط این شرکت ها بهترین راه متناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید.

 برای واردات مستقیم از چین و پس از مرحله انتخاب خرید مستقیم از چین، مقدمات انجام مذاکره را فراهم نمایید. باید با این شرکت خود به صورت مستقیم وارد مذاکره شوید و در رابطه با تمامی مشخصات و مراحل مربوط به دو طرفین معامله به توافق برسید.

 قبل از اینکه توافقات لازمه بین دو طرفین معامله صورت بگیرد و قراردادی اخذ گردد، بهتر است ابتدا درخواست نمونه از شرکت صادر کننده کنید. باید قبل از اینکه هیچگونه قراردادی را امضا کنید، یک نمونه از محصول مورد نظر را دریافت و با کمک بازرسین متخصص آن را بازرسی نمایید.

 اکنون نوبت آن است پس از تایید نمونه، قرارداد بین دو طرفین معامله منعقد گردد. در این هنگام باید دقت کنید که تمامی شرایط و نکات مهم را در نظر گرفته باشید.

 پرداخت هزینه های خرید گام بعدی می باشد که جزو مهمترین مراحل خرید مستقیم از چین به شمار می رود. باید بدانید که چه نوع ارزی را و از چه روشی باید پرداخت نمایید و در این زمینه نیاز به تخصص و تجربه بسیار زیادی می باشد که در غیر این صورت بایستی با تجار خبره مشورت نمایید. توصیه می شود از بازرگانی های معتبری چون شرکت علی والا کمک بگیرید.

سه گام مهم برای واردات

 انتخاب روش مناسب حمل و نقل در گام بعدی قرار خواهد گرفت. از میان روش های هوایی، دریایی و زمینی شما موظف هستید، یک روش کاملا مناسب و مقرون به صرفه را با در نظر قرار دادن تمامی شرایط انتخاب نمایید.

 حالا وقت آن است کلیه مقدمات لازم جهت حمل و نقل محموله توسط دو طرف و بیشتر شخص صادر کننده صورت بگیرد.

 نوبت به مرحله آخر یعنی مرحله ترخیص است که قبل از ترخیص محموله نیز شما وظیفه دارید تمامی گام های مورد نیاز را پشت سر گذرانده باشید. برای ترخیص کالا نیاز به اسناد و مدارکی است که بایستی از پیش تهیه شود که و پس از بررسی های لازمه و در صورت تایید می توانید محموله را از گمرک ترخیص و به انبار انتقال دهید. بهتر است بدانید که مامورین گمرک محموله شما را تا انبار راهنمایی خواهند کرد.

چند شرط مهم برای موفقیت در تجارت بین المللی

واردات مستقیم از چین یکی از تجارت های بزرگ و پر سود تجار ایرانی است که درصد بالایی از تجار ایرانی در این حوزه فعالیت دارند. در واقع کشور چین یکی از کشورهای بسیار مهم و مورد هدف تجاری اکثر تجار ایرانی می باشد که درصد بالایی از محصولات تولیدی آن ها وارد کشور می گردد. نکات مهم خرید از چین تا حدودی در اختیار شما قرار داده شد که مهمترین آن ها انتخاب کالای مناسب وارداتی است. هیچ گامی به اندازه انتخاب محصول در واردات نمی‌ تواند حائز اهمیت قرار بگیرد و تجارت شما را به موفقیت بزرگ تبدیل نمایند. برای انتخاب محصول وارداتی نیز شما باید تجربه بسیار زیادی داشته باشید، در غیر این صورت باید حتما با شرکت های معتبری مشورت کنید. برای موفقیت شما شرایط بسیار زیادی دخیل خواهند بود که برخی از این شرایط عبارتند از:

 شما برای واردات مستقیم از چین باید اسناد و مدارک بسیار زیادی را جهت اخذ مجوزها ارائه دهید. شما باید مجوز های بسیاری همانند کارت بازرگانی را باید اخذ نمایید که بهتر است تمامی این اقدامات در زمان مشخصی صورت بگیرد تا روند تجارت شما را سرعت ببخشد.

 کارت بازرگانی دیگر شرط تجارت بین المللی برای واردات است که باید حتماً این کارت را داشته باشید. چنانچه شرایط لازم برای اخذ کارت بازرگانی را ندارید, بهتر است توسط شرکت های معتبری چون بازرگانی علی والا اقدام به واردات نمایید.

کلید موفقیت در تجارت بین المللی

 اکثر واردکنندگان به هنگام ترخیص کالا با مشکلاتی چون، عدم هماهنگی با سازمان حمل و نقل مواجه می شوند. برای این که با چنین مشکلی مواجه نگردید، بهتر است قبل از رسیدن محموله به گمرک با سازمان حمل و نقل در رابطه با انتقال محموله از گمرک به انبار هماهنگی کنید. برای انجام مقدمات انتقال محموله در سازمان حمل و نقل نیاز به اسناد و مدارکی وجود دارد. همچنین شما باید وزن بار خود را جهت انتخاب وسیله نقلیه مورد نظر ارائه دهید.

 مجوزهایی نیز در داخل کشور پس از ترخیص محموله از گمرک بایستی اخذ گردد که شامل اسناد تامین ارز بازرسی و یا مجوز هایی نظیر ورود کالا می باشد.

 طلایی ترین نکته ای که شما را به قله های موفقیت نزدیک می کند، انتخاب بهترین فروشنده چینی در رابطه با واردات مستقیم از چین است. همانگونه که اشاره شد، کشور چین جزو کشورهای اقتصادی بزرگ جهان به شمار می رود که هزاران شرکت تولیدی در آن فعالیت می کنند. در رابطه با تولید هر محصولی نیز شرکت های بسیاری به رقابت با یکدیگر پرداخته اند و شما باید به سراغ شرکتی بروید که به اعتبار جهانی شهرت دارد و همچنین این تجارت را به سود شما باشد.

توضیح اجمالی برای واردات از چین

تجارت بین المللی یک فعالیت بزرگ؛ اما پر پیچ و خم است که تخصص خاص خود را می طلبد. تجارت یا واردات مستقیم از چین نیز جزو تجارت های پر منفعت برای تجار ایرانی می باشد. به دلیل تحریم‌ های ناباورانه تجارت با چین طی سال های اخیر افزایش یافته است. نوسانات ارزی نیز از عوامل مهمی هستند که در تجارت دخیل خواهند بود و قطعاً هیچ تاجری به ضرر خود اقدام به تجارت بین المللی نمی کند. با این حساب برای واردات تمامی شرایط را در نظر بگیرد و یک تاجر تازه کار در قدم اول باید سوالات بسیار زیادی را از خود بپرسد، که شامل: چه کالایی را وارد نمایند؟ این محصول مورد نظر تا چه حدی می تواند سود و منفعت داشته باشد نیاز بازار چیست؟ آیا این محصول مورد نیاز مجوز واردات دارد؟ یا اینکه جزو کالاهای ممنوعه قرار می گیرد؟ کشور مقصد یا مبدا تجارت بین المللی کدام است؟

برای واردات چه مراحلی را باید پشت سر بگذاریم؟

اسناد و مجوز های لازم برای تجارت بین المللی چیست؟ قوانین تا چه حدی در تجارت بین المللی دخیل هستند؟ شرط موفقیت در تجارت بین المللی چیست؟ اینها همگی سوالاتی هستند که شما تاجر عزیز یا تازه وارد بایستی در همان ابتدای کار از خود بپرسید، در نتیجه پس از آن اقدام به انجام تحقیقات لازم کنید. پس از اینکه بررسی‌ های لازمه و تحقیقات مورد نیاز صورت گرفت، می توانید برای تک تک سوالات خود جواب های قانع کننده ای داشته باشید. اگر پاسخ تمامی سوالات را توانستید به خوبی مطرح کنید، آنگاه شما آمادگی لازم جهت واردات مستقیم از چین را دارید. در هر صورت با وجود حجم مطالعاتی زیاد و تحقیقات بسیاری که توسط شما افراد تازه وارد صورت می گیرد، نداشتن تجربه خود یک نقطه ضعف محسوب می گردد. به همین منظور توصیه می شود در ابتدای کار از افراد با سابقه و همچنین بازرگانی های معتبر کمک بگیرید. شرکت علی والا بهترین و با سابقه ترین مرکزی است که می تواند بهترین پیشنهاد برای شما باشد

نتیجه

 واردات مستقیم از چین هم اکنون یکی از بهترین گام ها برای تجار ایرانی محسوب می شود. اولا اینکه دلایل بسیار زیادی برای ادامه و انتخاب این تجارت دخیل می ، از طرفی با وجود تحریم های موجود، چین جزو محدود کشورهایی است که ایران می‌ تواند با آن به تجارت بپردازد. حال اینکه چین طی چندین سال اخیر با بهره مندی از آخرین تکنولوژی روز دنیا توانسته است با پیشرفت قابل چشمگیری روبه رو شود، به همین منظور محصولات تولیدی آن با کیفیت بهترین نسبت به تولیدات نسل قدیمی روانه بازار می شود. قوانین نیز جزوه پارامتر هایی هستند که باعث انتخاب چین به عنوان کشور صادر کننده دخیل خواهند بود. در تجارت بین المللی بایستی تابع قوانین بین الملل و همچنین قوانین حاکم بر دو کشور طرفین معامله باشیم. تجارت بین المللی یک تجارت بسیار بزرگ و پر منفعتی است که هم اکنون افراد زیادی در این زمینه سرمایه گذاری می کنند

آشنایی با تمام نکات و شرایط موفقیت در تجارت به شما کمک می کند تا گام‌ های بزرگ و موثری در این زمینه بردارید. حال شاید برای شما هم جای سوال باشد که چرا تجارت با چین؟ کشور چین سال های بسیار زیادی است که با ایران رابطه تجاری موفقی داشته و روز به روز نیز این رابطه محکم تر و قوی تر می شود. شاید در گذشته کالاهای چینی کیفیت بالایی نداشته اند؛ اما هم اکنون تمامی محصولات ان با کیفیت فوق العاده بالایی در دسترس شما کاربران عزیز قرار می گیرد. دلیل این موفقیت نیز رقابتی است که تولید کنندگان داخلی چین برقرار کرده‌ اند و جهت پیشرفت سعی بر تولید محصولی با کیفیت و قیمت مناسب دارند. برای اینکه بتوانید قله های موفقیت را یک شبه طی نمایید، حتما سعی کنید با بازرگانی هایی چون شرکت علی والا همکاری داشته باشید. این بازرگانی سابقه بسیار درخشانی در این زمینه دارد و با کمترین هزینه تمامی گام ها یا بخشی از مراحل واردات مستقیم از چین را برای شما طی می کند.

واردات مستقیم از چین
واردات مستقیم از چین