خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

فهرست

حمل سریع هوایی و دریایی بار از تمامی شهرهای چین به ایران و تمامی نقاط جهان

دیسپچ در بازرگانی چیست؟

در مواقعی که حمل محموله به وسیله کشتی انجام می‌شود، قرارداد‌هایی میان صاحب محموله و صاحب کشتی یا مجموعه حمل کننده بار تنظیم می‌شود، همه‌ی قوانین و رویه‌ها و بندهای حمل و نقل از راه دریایی قید شده و قابل توجه است که هردو طرفین موظف خواهند بود که به این قرارداد مهم به بهترین شکل پایبند باشند. درواقع زمانی که بار زودتر از موعد معین تخلیه شود در این صورت دیسپچ اتفاق میفتد.

برندهای مشهور و بزرگی در حوزه دیسپچ در بازرگانی در حال فعالیت بوده و انواع محصولات را با شرایط گوناگون جابجا می‌کنند که برند محبوب و پرطرفدار علی والا نسبت به برندهای دیگر قدم‌های بهتر و موثرتری برداشته است. در ادامه این مطلب به بررسی دیسپچ در بازرگانی می‌پردازیم، بنابراین همراه ما باشید.

 

فهرست مطالب:

• دیسپچ در بازرگانی چه موقع رخ می دهد؟

• تفاوت دیسپچ با دموراژ

• قواعد و قوانین مهم در دیسپچ

• دیسپچ در بازرگانی با مجموعه علی والا

 

دیسپچ در بازرگانی چه موقع رخ می دهد؟

در قراردادهای تجاری مهمی که در داخل و گاهی خارج انجام می‌شود، جابجایی به موقع و فوق‌العاده سریع با کشتی نیز در نظر گرفته می‌شود؛ به این دلیل که حمل محموله به بعضی کشورها یا یکسری از مناطق تنها از راه‌های دریایی ممکن خواهد بود و در این جابجایی میان مالک اقلام و شخصی که کشتی را به منظور حمل محموله اجاره کرده است، قراردادی قانونی و حائز اهمیت بسته خواهد شد که شامل توضیحات و شرح دقیق شرایط محموله به‌صورت کتبی و با جزئیات کامل است.

در این قرارداد تایم دقیق حمل محموله، ترخیص و همینطور تایم بارگیری نیز قید می‌شود تا هردو شخص بتوانند با خیالی آسوده این جابجایی را انجام داده و سود مطلوبی بدست آورند. این قرارداد باید براساس قوانین و مقررات بین‌المللی تجارت جهانی تنظیم شود، به عنوان مثال شیوه پرداخت سایر هزینه‌ها باید به قیمت ارز و همینطور پول متعارف بوده و قوانین کشورهای گوناگون باید در تجارت رعایت شود.

توجه داشته باشید که در برخی أوقات به علت شرایط مناسب دریا و همینطور توانمندی دریادار در هدایت کردن کشتی با سرعت مطلوب و نداشتن توقف، محموله زودتر از زمان مشخص شده و درواقع در بازه زمانی کوتاه‌تری به محل مورد نظر شما می‌رسد که در این شرایط براساس قراردادی که میان دو شخص بسته شده نیاز است پاداشی به مجموعه حمل و نقل داده شود. قابل توجه است که در قرارداد اولیه مقدار دقیق پاداش مربوط به تحویل زود هنگام أقلام نیز ذکر شده است.

لازم به ذکر است که دیسپج شامل عودت کانتینر نیز می‌شود، منظور این بوده که اگر کانتینر زودتر از موعد به صاحبش تحویل داده شود پاداشی تعیین شده است که فوق‌العاده سریع و اغلب با دلار پرداخت می‌شود. توجه داشته باشید که در دیسپچ نیاز بوده طرفین معامله به خوبی شرایط انصاف و عدالت را رعایت کرده و همینطور درصورت امکان و البته با توافق لازم، مسئولیت‌های جابجایی و ترخیص محموله در اسکله و بندر مورد نظر را به‌عهده بگیرند.

 

تفاوت دیسپچ با دموراژ

اصطلاحات دیسپچ در بازرگانی و همینطور دموراژ بشدت باهم در تضاد هستند، دیسپچ در رابطه با زود رساندن أقلام است که مستلزم پاداش بوده و درصورتی که برعکس این امر رخ دهد و اقلام با تاخیر به مقصد مورد نظر برسند، مطمئنا محموله خراب شده و ممکن است نوبت ترخیص کردن آن در اسکله مورد نظر و یا بندر بگذرد، در همچین شرایطی شخصی که کشتی را اجاره و دریافت کرده مستلزم جریمه شده و ضروری است خسارت این ضرر بزرگ را بپردازد.

این مسئله برای عدم تحویل به‌موقع کانتینر نیز صادق است، پس از حمل بار و تحویل در مقصد، نیاز است کانتینر‌ها به‌صورت کاملا سالم در موعد تعیین شده به دست مالکش برسند. توجه داشته باشید که صاحب محموله و یا شخصی که کشتی را اجاره و دریافت کرده باید بتواند در تایم مقرر سایر کانتینر‌ها را سالم و بدون هیچ خدشه‌ای عودت دهد.

درصورتی که خلاف این مسئله اتفاق بیوفتد و در نتیجه کانتینر مورد نظر معطل شده و در مسیر توقف داشته باشد، نیاز است جریمه تاخیر آن کاملا دقیق محاسبه شده و به شخص مالک پرداخت شود.

در برخی مواقع تخفیف یا حتی بخشش برای تاخیر در تحویل وجود دارد، درصورتی که هوا مساعد نبوده و همینطور بارگیری به تاخیر افتاده باشد مطمئنا شامل جریمه نخواهید شد.

 

قواعد و قوانین مهم در دیسپچ

در تجارت داخلی و همینطور جهانی قواعد و قوانین حائز اهمیتی وجود دارد که هر شخص یا مجموعه‌ای که اقدام به تجارت از طریق راه‌های دریایی می‌کند باید با همه‌ی‌ آنها آشنایی کامل داشته و به‌خوبی سایر آنها را رعایت کند. درصورتی که تاجر یا مجموعه‌ای به این مسائل واقف نباشد، حتما در طول انجام فعالیت‌های تجاری خویش با مشکلاتی مواجه شده و امکان دارد ناخواسته مجبور به پرداخت یکسری عوارض و جریمه‌ها شود.

طرفین معامله باید با توجه به سایر مقررات تجارت دریایی، تعهداتی پذیرفته و به درستی به آنها عمل کنند. یکی از این قوانین مهم، دیسپچ در بازرگانی بوده که شخص یا مجموعه‌ای که وظیفه حمل اقلام یا اجاره کانتینر را برعده گرفته باید قادر باشد در موعد معین بار را به مقصد نهایی برساند و سایر کانتینرها را در تایم مقرر تحویل دهد.

توجه داشته باشید که در دیسپج نیاز است طرفین معامله میزان پاداش و همینطور دیرکرد عودت کانتینر را کاملا دقیق ذکر کنند و در رابطه با رعایت حق و حقوق طرفین کوشا باشند. این تجارت نیاز است زیر نظر وزارت بزرگ صنعت و معدن و تجارت به انجام برسد تا علاوه‌بر رعایت کردن استانداردهای جهانی، ارزآوری مطلوبی نیز صورت گیرد.

 

دیسپچ در بازرگانی با مجموعه علی والا

در شرایطی که مقدار بار زیاد بوده و نیاز به استفاده از کانتینر وجود داشته باشد، این وسیله توسط مجموعه‌های حمل محموله برای تاجران و اشخاصی که در حوزه صادرات و واردات فعالیت می‌کنند، آماده خواهد شد و در زمان معینی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

مجموعه علی والا همه‌ی مقررات دیسپچ را برای شما شرح خواهد داد و شما قادر خواهید بود در بهترین زمان محموله و أقلام خود را ترخیص کرده و درنهایت در کوتاه‌ترین تایم ممکن بارگیری کنید.

سوال متداول

دیسپچ کشتی چیست؟

زمانی که محموله کشتی زودتر از موعد مقرر و تعیین شده تخلیه شود، دیسپچ در کشتی رخ داده است.

فرق دموراژ و دیتنشن؟

دو اصطلاح مهم در امر بارگیری هستند که دموراژ به تاخیر در تخلیه بار و دینتنشن به تاخیر در بارگیری محموله کشتی اشاره دارد.

دیسپچ در بازرگانی چیست؟
دیسپچ در بازرگانی چیست؟

اسناد نادرست گمرکی چیست؟


شناخت مقررات یک عملیات درواقع یکی از حائز اهمیت‌ترین مراحل انجام هر فعالیتی است. به‌عنوان مثال اگر شما با تمام قوانین راهنمایی رانندگی آشنایی کافی نداشته نباشید، رانندگی برا‌ی‌تان مطمئنا غیر ممکن می‎خواهد شد. در مورد واردات اقلام به داخل کشور ایران نیز این موضوع برقرار است. اسناد نادرست گمرکی جزو مدارکی هستند که باید درباره آن آگاه باشید.

شناخت قوانین و مقررات مربوط به واردات اقلام به داخل کشور ایران، به‌اندازه خود عملیات خرید و همینطور انتقال اقلام اهمیت دارد؛ زیرا اگر کوچکترین اشتباهی رخ دهد، تمام زحمات شما بر باد خواهد رفت و عملا هیچ کار مفیدی صورت نگرفته است؛ به همین علت قصد داریم یکی از حساس‌ترین مسائل مربوط به قوانین واردات اقلام به داخل کشور ایران را با پاسخ به سوال رایج اسناد نادرست گمرکی چیست، شرح دهیم.

فهرست مطالب:

· واردات و تعرفه گمرکی آن ها

· منظور از اسناد مثبته گمرکی چیست؟

· منظور از اسناد نادرست گمرکی چیست؟

· کالاهای مشمول مستندات نادرست گمرکی

· معرفی مجموعه بازرگانی علی والا  

واردات و تعرفه گمرکی آن‌ها

درکل هر کشوری به‌منظور اینکه از اقلام تولید داخل حمایت کند، از تمام وارد کنندگان اجناس تولیدات خارجی هزینه‌ای را تحت عنوان تعرفه گمرکی دریافت می‌کند. این مبلغ با توجه به نوع اقلام متفاوت خواهد بود و برخی اوقات امکان دارد بعضی اقلام شامل تعرفه گمرکی نشوند.

درکل با توجه به اینکه درصد بالایی از اقلام وارداتی دارای تعرفه گمرکی هستند، ضروری است قوانین مربوط به ترخیص اقلام وارداتی را بشناسیم.

به‌منظور پاسخ به سوال رایج اسناد نادرست گمرکی چیست اولین مسئله بررسی قوانین مربوط به ارائه مستندات گمرکی و شیوه ترخیص اقلام است. شما برای گرفتن ترخیصی اجناس خود باید یکسری مستندات مشخص به اسم اسناد گمرکی را به مقامات گمرکی ارائه دهید.

این مدارک عبارتند از: بارنامه، قبض انبار، برگه ترخیصیه، پیش فاکتور یا همان پروفرما و دیگر مدارکی ضروری که تعدادشان خیلی زیاد است. ولی از حائز اهمیت‌ترین این مدارک می‌توان به مستندات مثبت و همینطور اسناد نادرست اشاره کرد. قصد داریم در ادامه این مطلب ابتدا اسناد مثبت را برای‌تان شرح دهیم تا مفهوم مدارک نادرست گمرکی به‌مراتب بهتر برای شما جا بیفتد.

منظور از اسناد مثبته گمرکی چیست؟

هر مدرکی که در ارتباط با اقلام دارای مجوز برای ورود به ایران ارائه می‌شود را مدارک مثبته گمرکی می‌نامند. درحقیقت اسنادی که شخص واردکننده اقلام مطابق با رویه‌های گمرکی و نیز مقررات واردات به کشور به اداره گمرک تحویل می‌دهد و همینطور دارای مطابقت با خصوصیات اقلام است را مدارک مثبته گمرکی می‌گویند.

معیار اینکه مدارک ارائه شده مثبته هستند این است که در مورد آن‌ها تمام تشریفات گمرکی و ترخیص محصول رعایت شده باشد. دلیل اینکه ضروری است اقلام وارداتی به کشور دارای مدارک مثبته گمرکی باشند، درواقع جلوگیری از ورود اقلام قاچاق و ممنوعه به ایران است.

اگر اقلامی احیانا مشکوک به محصولات قاچاق باشند، آنگاه مقامات گمرکی مشخصات اجناس را با مشخصاتی که شما از این محصولات در مدارک ارائه شده درج کرده‌اید، مقایسه خواهند کرد. 

منظور از اسناد نادرست گمرکی چیست؟

پیش از هر چیز ضروری است که تعریف دقیقی از اسناد نادرست گمرکی ارائه دهیم. مدارک و سیاهه‌هایی هستند که در آن‌ها خصوصیات و نیز مشخصات محصول به شکل صحیح و مختصرا بیان نشده باشد. درحقیقت اگر صاحب اقلام وارداتی مشخصات اجناس را به‌طور دقیق و کاملا صحیح در مدارک ارائه شده بیان نکرده باشد، آنگاه مستندات مذکور مشمول مدارک و اسناد نادرست گمرکی می‌شوند. 

مدارک نشان‌دهنده این امر هستند که در درج خصوصیات محصولات وارداتی اشتباهی حال یا به‌طور عمدی یا غیر عمدی رخ داده است. درواقع هدف اصلی از تعریف مدارک نادرست گمرکی جلوگیری از اقلام قاچاق یا اقلام رانتی است، اما دلیل اینکه این اتفاق می‌افتد چیست؟

امکان دارد شخصی محصولی وارد ایران کرده باشد که ورود آن کاملا غیر قانونی بوده یا تعرفه گمرکی تعلق گرفته به آن بسیار زیاد باشد، ولی می‌خواهد آن اقلام را به‌صورت قانونی وارد کشور مورد نظر خود کند یا ترفندی به کار ببرد و تعرفه به‌مراتب کمتری بپردازد.

در این شرایط شخص با ارائه مستنداتی که در آن‌ها خصوصیات محصول به‌صراحت بیان نشده اقدام به این‌کار می‌کند، البته امکان دارد شخصی در حوزه واردات نابلد بوده و درنهایت این کار را غیر عمد انجام دهد. درکل در هر دو صورت مدارک ارائه شده به‌عنوان مستندات نادرست گمرکی شناخته می‌شوند و از ورود اقلام به کشور جلوگیری خواهد شد.

کالاهای مشمول مستندات نادرست گمرکی

در این بخش با لیست اقلامی که واردات آنها به کشور ممنوع است به‌خوبی آشنایی پیدا می‌کنیم. قابل توجه بوده که این لیست به‌صورت سالانه به‌روز شده و تعدادی از اقلام از آن کم و همینطور به آن اضافه می‌شوند. در این بخش لیستی که در سال ۱۴۰۱ ارائه شده را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا بهتر اسناد نادرست گمرکی را درک کنیم. این فهرست عبارتست از:

· اقلام مغایر با مشروعات اسلامی

· انواع مواد مخدر روانگردان و نیز اعتیادآور

· انواع سلاح‌هایی که امکان دارد منجر به زخمی شدن و همینطور کشته شدن انسان‌ها شوند.

· انواع دستگاه‌های فرستنده و گیرنده که امکان دارد به‌عنوان ابزار جاسوسی استفاده شوند.

· انواع دستگاه‌های مخصوص فیلمبرداری و همینطور عکس‌برداری هوایی

· انواع اسکناس‌ها و نیز سکه‌های خارجی

· کتب، مجلات و همینطور روزنامه‌هایی که دارای تصاویر و نیز مطالب ضد شئون اسلامی هستند.

· اقلام دارای علامات و نیز عبارات ضد اسلامی 

معرفی مجموعه بازرگانی علی والا  

شما تجار گرامی هر چقدر هم کاربلد و نیز باتجربه باشید، بازهم امکان دارد این قانون را به نحو احسن رعایت نکرده و درنهایت در ترخیص محصولات خود دچار مشکلات قانونی شوید. بهترین کار به‌منظور اینکه دچار مشکلات قانونی و نیز ارائه مستندات نادرست گمرکی در واردات اقلام نشوید، این بوده که کار واردات محصولات خود را به مجموعه‌های وارداتی با تجربه و کاربلد بسپارید. 

یکی از بهترین مجموعه‌ها در این رابطه، مجموعه علی والاست. این مجموعه با تجربه بالایی که در حوزه واردات محصولات گوناگون دارد، قادر است تا به بهترین نحو ممکن کارهای واردات اقلام شما را انجام دهد. 

سخن نهایی

در این مطلب، اسناد نادرست گمرکی را مورد بررسی قرار دادیم. با مطالعه این مطلب و کسب اطلاعات کافی در این حوزه‌ قادر خواهید بود بدون هیچ مشکلی این پروسه حائز اهمیت را طی کنید و درنهایت به‌خوبی آن را به پایان برسانید. شما همچنین قادر خواهید بود در صورت نیاز به متخصصان علی والا مراجعه کنید و با دریافت مشاوره از آنها به تمام سوالات خود پاسخ دهید.

سوالات متداول 

1. آیا میتوان محصول را بدون ثبت سفارش از اداره گمرک خارج کرد؟

از طریق پته گمرکی قادر خواهید بود محصول را بدون ثبت سفارش از اداره گمرک خارج کنید؛ تنها به شرطی که اقلام مورد نظر، اجناسی تجاری نباشند و فقط به‌منظور استفاده در تولیدی‌ها و همینطور مراکز تحقیقاتی وارد کشور شوند.

2. در صورتی که صاحب اقلام دارای مدارک نادرست گمرکی باشد، پروسه ترخیص اجناس او به چه شکل پیش خواهد رفت؟

در صورتی که بازرگان دارای مدارک نادرست گمرکی باشد مطمئنا پروسه ترخیص اقلام او متوقف خواهد شد و در برخی مواقع این امر به بعدا موکول می‌شود.

 

اسناد نادرست گمرکی چیست؟
اسناد نادرست گمرکی چیست؟

حمل هوایی

حمل بار هوایی و دریایی از چین به ایران


حمل و نقل هوایی


بسیاری از تجار برای حمل ونقل کالا های خود از روش هوایی استفاده می کنند زیرا این راه امن ترین راه واردات کالا بوده و باعث می شود که در سریع ترین زمان ممکن محصولات به کشور وارد شوند اما این روش داری یک ایراد عمده می باشد در این روش ما نمی توانیم میزان زیادی محصولات وارد کنیم و همچنین توانایی واردات کالا هایی با وزن و حجم بالا نداریم 

حمل هوایی و دریایی از چین چگونه انجام می شود؟ 

کالاهای وارداتی که از خریداری می ‌شوند، بخش بزرگی از کالاهای موجود در بازار های ایرانی را تشکیل می‌ دهند

 با توجه به هزینه ارزان خرید از چین واردات این کالاها افزایش یافته است. حمل هوایی و دریایی از چین دو روش واردات کالاهای چینی باشند

بیش از ۷۰ راه دریایی و هوایی برای واردات از چین وجود دارد. اگر به دنبال ارسال سریع کالاهای خود هستید، حمله هوایی بهترین انتخاب است

 می ‌توانید از شرکت های بازرگانی مشهور همچنین شرکت بازرگانی علی‌ والا کمک بخواهید تا کالاهای شما را خریداری و وارد کنند

حمل و نقل کالاهای شما متناسب با وضعیت آن باید به طور دقیق و سریع انجام گیرد.  بهتر است در این کار از افراد کارآزموده و ماموران ویژه شرکت بازرگانی علی والا کمک بگیرید

 قطعاً این افراد با آموزش‌ های ویژه ای که در زمینه نگهداری و حمل و نقل کالاهای شما دیده اند بهتر از شما و دیگر افراد می توانند مسئولیت آن ها را بر عهده بگیرند

 شرکت تمامی مسئولیت کالاهای شما را در طی قراردادی برعهده می ‌گیرد و در صورت وقوع کوچکترین خطری آن را رفع  و یا هزینه های پرداختی شما را به شما بر می‌ گرداند. برای اطلاع بیشتر در این مورد می توانید به مطالعه ادامه مطلوب پردازیم 

 بسیاری از کالاها به دلیل فساد پذیر بودن باید زودتر به محله مصرف برسند. این کالاها شامل سبزیجات، میوه ها و مواد غذایی می باشد

برای ارسال سریع کالا از چین به ایران جاده های هوایی مورد توجه قرار می ‌گیرند. کالاهایی که از طریق جاده‌ های هوایی به کشور می ‌رسند، حداکثر طی ۷ روز می ‌توانند به محل مصرف وارد شوند

 همچنین در بیشتر موارد اگر در قرارداد برای دریافت کالاها ۷ روز یا کمتر از آن در نظر بگیرند، ارسال کالا باید به صورت هوایی انجام پذیرد

 هزینه ای که شرکت های حمل و نقل هوایی از افراد دریافت می ‌کنند بسیار مناسب است. همچنین شرکت بازرگانی علی والا می‌ تواند با هماهنگی های لازم کالای شما را در زمان معین به دست شما برساند. این شرکت، توانایی ارسال کالا به صورت هوایی، دریایی و زمینی را دارد


بنابراین حمل هوایی و دریایی از چین دو راه متداول برای خرید از این کشور می باشد. شما نیز می توانید با مراجعه به بازرگانی علی والا دو شیوه حمل هوایی و دریایی از چین را در قرارداد خود ذکر کرده و یکی از آن ها را به عنوان شیوه واردات کالای مورد نظر خود انتخاب کنید

حمل بار هوایی از چین به ایران یکی از اصلی ترین و سریعترین روش های واردات کالا از چین به ایران می باشد. طی سالیان گذشته بسیاری از تجار و بازرگانان و واردکنندگان ایرانی بین سایر روش های حمل نظیر دریایی و یا ریلی شیوه حمل هوایی را برای حمل کالاهای خود از چین به ایران انتخاب می کنند. با توجه به وجود پروازهای متعددی که بین کشور چین و ایران وجود دارد و به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارائه می گردد. زمانی که برای انجام این کار تخمین زده شده است بین ۳ تا ۷ روز است


شیوه حمل بار هوایی یکی از سریع ترین، امن ترین روش های واردات کالا از چین به ایران می باشد. در حال حاظر ایرلاین های متعددی نظیر ماهان، ایران ایر، قطر ایرلاین، ترکیش ایرلاین و امارات دارای پرواز از شهرهای اصلی کشور چین مانند شنژن، گوانجو، شانگهای، پکن به ایران ( فرودگام امام خمینی ) دارای خدمات حمل بار هوایی می باشند که هر کدام دارای ویژگی ها و تعرفه متفاوتی می باشد


مدارک مورد نیاز جهت شروع فرایند ترخیص کالا در گمرک فرودگاه

قبل از شروع فرایند ترخیص صاحبین بار باید پیش نیازهای زیادی را برای شروع فرایند ترخیص کالای خود آماده نماید که گاها آماده سازی این موارد هزینه و زمان بر می باشد. در این بخش لیستی از مدارکی که شما برای ترخیص کالاهای خود از گمرک فرودگاه امام خمینی نیاز دارید را در قالب ۳ دسته بندی ذکر می کنیم


مدارک مربوط به خرید کالا پروفرما از فروشنده دریافت گردد پکینگ لیست از فروشنده دریافت گردد گواهی مبدا از فروشنده دریافت گردد مدارک مربوط حمل و نقل ترخیصیه از شرکت حمل دریافت گردد قبض انبار از شرکت حمل دریافت گردد بارنامه اصلی از شرکت حمل دریافت گردد بیمه نامه از شرکت حمل دریافت گردد مدارک ثبت سفارش گمرک و تعیین منشا ارزکد ثبت سفارش قبل از ورود کالا صاحب کالا باید اقدام نماید کارت بازرگانی قبل از ورود کالا صاحب کالا باید اقدام نماید مجوزهای ضمن ترخیص اخذ مجوز استاندارد در صورت نیاز اخذ سایر مجوزهای قانونی از قبيل بهداشت، استاندارد، انرژی اتمی، فرهنگ و ارشاد، قرنطينه نباتی


چه ایرلاین هایی دارای پرواز از چین به ایران هستند ؟


در حال حاضر به دلیل تحریم های آمریکا ایرلاین های کمتری دارای پرواز از چین به ایران می باشند ولی در شرایط عادی ایرلانی های زیر دارای سرویس های حمل بار از مبدا چین به مقصد ایران می باشند


ماهان ایر ایران

سی زد چین

ایرترکیش

ایرلاین امارات 

قطر ایرویز 

عمان ایر 

کویت ایر


هر کدام از این ایرلاین ها دارای شرایط، هزینه و زمان حمل مخصوص به خود را دارا می باشد که صاحبین کالا با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنند

کدام شهرهای چین دارای پرواز برای حمل بار به ایران هستند ؟

به صورت عادی ۴ شهر اصلی چین دارای پرواز به مقصد ایران را دار می باشند. این شهرها عبارتند از

شنژن و گوانجو و شانگهای و پکن


کدام شهرهای ایران امکان پذیرش بار هوایی از چین را دارا می باشند ؟


در سال ۲۰۱۹ به علت تعدد پروازهای خارجی و ایرلاین های فعال در کشور به جز فرودگاه امام خمینی در تهران ۳ فرودگاه دیگر دارای پروازهای غیر مستقیم از چین بودند که این امکان را به صاحبین کالا می داد تا کالاهای خود را به گمرکاتی جز گمرک فرودگاه امام خمینی ارسال نمایند. این فرودگاه ها به شرح ذیل می باشند

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز


حمل و نقل دریایی


حمل و نقل دریایی  روش اصلی حمل و نقل برای تجارت جهانی صادرات و واردات است. قیمت های پایین ، حجم زیاد گزینه های اف سی ال یا ال سی ال ، همه این مزایا باعث می شود که تحویل از طریق دریا به عنوان گزینه اول در بیشتر تجارت بین المللی باشد

 بیایید یک فرآیند حمل و نقل را از آدرس تأمین کننده تا آدرس تعیین شده در کشور خود ، از ابتدا تا انتهای نهایی ، در نظر بگیریم

 اگر اولین محموله خود را آماده می کنید ، پیشنهاد می کنیم ابتدا این راهنمای واردات را بررسی کنید

 اگر فروشنده بالقوه ای دارید ، بررسی تأیید تأمین کننده را امتحان کنید

 کدام اصطلاح تجاری را باید با فروشنده انتخاب کنم؟

  آیا محموله من در یک کانتینر کامل جا می شود یا خیر؟

  اگر کانتینر کامل نیست ، آیا می توانم از طریق دریا نیز حمل کنم؟

  بنادر عمده در چین؟

  چقدر باید برای حمل و نقل بپردازم؟

 چه مدت باید انتظار ورود محموله خود را داشته باشم؟

 چگونه می توان محموله خود را ردیابی و ردیابی کرد؟

  هنگام ورود محموله چه کاری باید انجام دهم؟

  شرکتهای حمل و نقل چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟ 

 شرایط تجارت - ای اکس دبلیو / اف او بی / سی آی اف / دی ای پی

 این چهار اصطلاح تجارت رایج (معروف به اینترکوم) هنگام خرید از چین است. قیمت محصول همیشه طبق اینکوترم ذکر می شود

  تحویل کالا درب کارخانه  تولید کننده ،  ای اکس دبلیو 

تحویل کالا در  بندر مبدا  اف او بی

تحویل کالا در  یک بندر کشور مقصد  ،  سی آی اف

 معمولاً می توانید نوع معامله را به وضوح در فاکتور پروفرما یا برگه نقل قول ارائه شده توسط فروشنده پیدا کنید. در غیر این صورت ، به فروشنده توصیه کنید که برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی و حتی اختلاف بیشتر ، نوع معامله را اضافه کند

  بیشتر تأمین کنندگان قیمت درب کارخانه یا فوب را در ابتدا نقل اعلام می کنند و در ارائه قیمت متفاوت بر اساس درخواست شما انعطاف پذیر هستند

 پیشنهاد سی آی اف

 اگر تازه وارد  شده اید و نماینده حمل و نقل مناسبی پیدا نکرده اید ، بهتر است یک فورواردر خوب انتخاب کنید که بار را تا آنجا که ممکن است حمل کند  تا زمانی که مطمئن باشید از عهده بقیه کار برمی آیید

 ای اکس دبلیو یا اف او بی

 تفاوت بین درب کارخانه  / فوب این است که اگر فروشنده کالا را به بندر منتقل کند ، اسناد گمرکی را تهیه می کند و هزینه های محلی را بر این اساس پرداخت کند

 وانت از هرجای سرزمین اصلی چین برای ما مناسب خواهد بود. اما صادرات ترخیص کالا از گمرک ممکن است برای برخی از محصولات خاص مانند مبلمان چوبی با مشکل روبرو شود

 نوع حمل و نقل - اف سی ال / ال سی ال

 اف سی ال

 بار کامل کانتینر ، به این معنی که کالای شما در یک کانتینر کامل بارگیری می شود. شما مقدار زیادی خریداری می کنید و هزینه حمل و نقل برای هر واحد کمتر خواهد بود

 ال سی ال

 کمتر از بار کانتینر ، به این معنی که کالاهای شما و کالاهای دیگر واردکنندگان از یک درگاه بارگیری به همان بندر مقصد با هم ادغام می شوند

  بنادر اصلی

 حمل و نقل دریایی از بندر شروع می شود و به بندر ختم می شود ، به این معنی که نرخ کانتینر استاندارد یا کمتر از نرخ حمل و نقل از بندر به بندر است

 در میان 10 بندر برتر جهان در سال 2019 ، بیش از نیمی از آنها در چین واقع شده اند ، در واقع 7 از 10 بندر بزرگ دنیا در چین است

  شانگهای

 در انتهای دلتای رودخانه یانگ تسه واقع شده است ، از پیشرفته ترین منطقه داخلی کشور چین برخوردار است و می تواند از طریق بندرهای رودخانه در امتداد آبراه هزاران  کیلومتر  دامنه خود را به استان های داخلی بیشتر برساند

 تعداد بیشماری کارخانه ها در استان های همسایه جیانگ سو و ژجیانگ وجود دارد

 شنژن

 این دروازه ورودی به هنگ کنگ و دلتای رودخانه مروارید است و از آنجا که جنوب کشور چین را به جهان متصل می کند ، آن را به یک بندر اصلی دیگر تبدیل می کند

 منطقه آزاد تجاری

چیان خای 

، که کل منطقه بندر غربی را پوشش می دهد ، ترخیص کالا از گمرک کارآمدتر و روابط تجاری بهتر با بازارهای خارج از کشور را فراهم می کند.

  نینگبو-ژوشان

 نینگبو همچنان به واسطه شرایط برتر داخلی و طبیعی خود یکی دیگر از بنادر بزرگ چین است ، در حالی که نینگبو یک منطقه ثروتمند است ، که دارای یک صنعت ساخت کامل است

 به دنبال تلاش برای ایجاد یک شبکه حمل و نقل بین مدلی کارآمد ، نینگبو دامنه خود را به مناطق داخلی و داخلی ، به چین مرکزی و غربی گسترش داده و حجم بیشتری از حمل و نقل را به این بندر وارد کرده است

  هنگ کنگ

  ، به عنوان بندری برای حمل بار که بیشتر در صادرات و واردات چین متمرکز است ، هر هفته حدود 340 سرویس حمل کانتینر ارائه می دهد که به حدود 470 مقصد در سراسر جهان متصل می شود

کارگو از چین به ایران

آیا با اصطلاح کارگو آشنا هستید؟

آیا می دانید مفهوم کارگو از چین به ایران یعنی چه؟

آیا تابحال به تجارت بزرگ محصولات سودآور فکر کرده اید؟

کارگو یک نوع فعالیت تجاری است که امروزه در سراسر جهان از آن استفاده می شود در واقع این اصطلاح؛ یک نوع روش حمل و نقل است و بسیاری از شرکت ها، دولت ها و اشخاص زیادی از آن استفاده می کنند. کارگو مزایای بسیار زیادی دارد و قطعا بدون استفاده از آن هر شرکت یا ارگانی با خسارات زیادی مواجه خواهد شد تجار این روش را به عنوان سریع ترین روش حمل و نقل می دانند که مورد توجه اشخاص زیادی نیز جهت تجارت قرار دارد اما باید گفت که کارگو یک روش حمل باری است که یک یا چند کالا را توسط هواپیما های غیر مسافربری و تجاری به نقاط مختلف ارسال می کند

توجه داشته باشید که کارگو با فریت بار فرق دارد اگرچه این نیز نوعی حمل بار با هواپیما محسوب شده و در سراسر جهان استفاده می شود چنانچه وزن بار از حداکثر وزن مجاز بالاتر رود، حمل و نقل فریت بار استفاده می کنند البته فریت بار تنها برای مسافران انجام خواهد شد اما کارگو را جهت بارهای تجاری استفاده می کنند. در ادامه توضیحات بیشتری را درباره کارگو و شرایط و مراحل آن ارائه خواهیم داد

چرا کارگو از چین؟

افرادی که در تجارت سررشته دارند یا در این زمینه فعالیت می کنند حتما بیشتر از هر کسی با کارگو از چین به ایران آشنایی دارند این افراد بی شک حتی می دانند که دلیل این حجم از تجارت با چین چیست اما شاید این یک سوال بسیار مهم برای شما کاربر گرامی باشد که دنبال پاسخ آن هستید چین به عنوان یک کشور موفق و پیشرفته یکی از شرکای اقتصادی اصلی ایران محسوب می شود. این کشور هم اکنون حجم بسیار زیادی از تجارت جهان را به خود اختصاص داده و در تجارت رقیب ندارد. تجارت با کشور چین به روش‌ های مختلف و توسط مسیرهای متعددی صورت می گیرد که کارگو یکی از مهمترین آن ها است

 البته ناگفته نماند که دلیل به قدرت رسیدن چین نیز همین تجارت و گسترش روز به روز آن با کشورهای دیگر می باشد. ایران نیز یکی از اصلی ترین وارد کنندگان از این کشور تجاری و اقتصادی است که بیشترین تجارت را از روش کارگو دارد. این کشور سالهاست با ایران در تجارت است و حتی با وجود تحریم های علیه کشور نیز بر تجارت خود خاتمه نداد‌. اما قیمت بسیار پایین محصولات آن جزو یکی از دلایلی که باعث شده تجار به تجارت با چین بپردازند. دلیل هزینه پایین محصولات نیز گستردگی سطح تولید، تنوع محصولات و دستمزد کمتر نیروی کار است. با توجه به مزایای تجارت با این کشور، گمرک هر ساله بیشترین میزان واردات را از چین گزارش می دهد پس کارگو از چین به ایران نیز با توجه به مزایای ذکر شده واردات از چین مورد استفاده قرار می گیرد

هزینه کارگو و پارامترهای تاثیرگذار بر آن

همانگونه که اشاره شد، کارگو یک نوع سیستم حمل بار است و دقیقا مواقعی استفاده می شود که افراد و تجار قصد انتقال کالا دارند  یکی از مسائل مهمی که در تجارت با چین مورد توجه قرار می گیرد، برآورد هزینه کارگو از چین به ایران است. هزینه کلی مورد نیاز برای کارگو از چین به ایران یک عدد ثابتی نیست و به پارامترهای بسیار زیادی می تواند بستگی داشته باشد. نوع محموله، اندازه و وزن محموله، مسافت مسیر انتقال، قوانین و سیاست‌ های کشورهای مبدا و مقصد از موارد مهمی هستند که در هزینه های کارگو تاثیرگذارند. حمل و نقل هوایی نسبت به دیگر روش ها هزینه بیشتری دارد؛  اما در صورتی که سرعت و امنیت انتقال محموله‌ ها نیز بیشتر است. جهت انتقال محصولات مختلف یا می توان چنین گفت کارگو از چین به ایران بایستی هزینه هایی را متقبل شد که این تعرفه تحت تاثیر پارامترهای مختلفی قرار دارد

برخی از این مؤلفه ها عبارتند از

 وزن و ابعاد

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه کارگو وزن و ابعاد محصولات است و قطعا به هر میزانی که وزن محصول مورد نظر بیشتر باشد، هزینه کارگو نیز بیشتر خواهد بود. اما در صورتی که کالاهای شما سبک تر باشند، هزینه کمتری هم باید پرداخت کنید. در مورد ابعاد نیز به همین صورت و هر چقدر ابعاد کالا بزرگتر بوده، هزینه بیشتری باید برای کارگو بپردازید

 فاصله هوایی

فاصله هوایی یا همان مسافت بین کشور مبدا و مقصد نیز در این زمینه بسیار تاثیر گذارند. توجه داشته باشید که فاصله هوایی و زمینی کاملا با یکدیگر فرق دارند و ممکن است مسافت زمینی دو کشور از هم بسیار زیاد بوده؛ اما فاصله هوایی کمتری داشته باشند

نوع کالا

نوع کالا یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهم و تاثیرگذار در قیمت است و باید مورد توجه قرار بگیرد. به عنوان مثال اگر کالای شما جزو محصولات شکننده باشند قطعا هزینه بیشتری بایستی پرداخت کنید. اما هزینه انتقال کالاهای معمولی قطعا کمتر از اجناس شکننده خواهد بود

 قوانین کشور مبدا و مقصد

تمامی فعالیت و فرآیندهای تجاری تابع قوانین و ضوابط مهمی هستند که ممکن است در هر کشور این شرایط با یکدیگر فرق داشته باشد. این قوانین بی شک بر قیمت ها تاثیر خواهد گذاشت

نوع شرکت خدمت دهنده

تمامی شرکت هایی که تجارت کارگو را انجام می دهند قطعا جهت فعالیت خود یک نرخ تعیین می کنند و ممکن است این هزینه در هر مرکز با دیگری متفاوت باشد. البته لازم به ذکر است که تجار و بازرگانان ماهر معمولا پس از شناخت و آگاهی مقرون به صرفه ترین شرکت و روش انتقال بار را انتخاب می کنند

محصولات مجاز کارگو

کارگو یک روش مهم برای تجارت است که جهت حمل و نقل محصولات از آن استفاده می شود. اما شما کاربر گرامی بایستی توجه داشته باشید که از کارگو جهت حمل و نقل چه محموله هایی می توان استفاده کرد. چرا که کارگو را نمی توانید جهت جابجایی تمامی کالاها به کار ببرید و قطعا هر کشور سیاست های خاص خود را در این زمینه دارد و ما باید تابع قوانین هر دو کشور مبدا و مقصد باشید

طبق مقررات بسیاری از کشورها، انتقال برخی از محصولات به یا از آن ها ممنوع است و استفاده از روش تجاری کارگو برای چنین محصولاتی باعث توقیف محصول مورد نظر شده و شخص وارد کننده مجرم شناخته می شود. به عنوان مثال، بسیاری از وسایل خطرناکی نظیر اسلحه یا مشروبات الکلی در برخی از کشورها ممنوع است. اما واردات برخی از محصولات نیز ممنوع نیست و نیاز به مجوزهای قانونی دارد. اما محصولاتی چون داروها و لوازم پزشکی نیاز به اخذ مجوزات رسمی از سازمان های مربوطه دارد و حتی وارد کردن لباس، لوازم خانه و دیگر محصولات اینچنین محدودیتی ندارد

مراحل انجام کارگو از چین به ایران

کارگو از چین به ایران همان تجارتیست که با یک روش خاص صورت می گیرد. اما قبل از انتخاب این روش و یا انجام تجارت خود بهتر است ابتدا با تمامی مراحل و قوانین کارگو از چین به ایران آشنا شوید. تمامی افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند، ابتدا بایستی به یکی از شرکت‌ های مربوطه مراجعه کرده و مشخصات دقیق محصول خود را به آن ها اعلام کنند. پس از آن شرکت طبق پارامترهای مختلفی هزینه را بررسی و به شما اعلام می کند که در نتیجه محصول مورد نظر را برای آن‌ ها ارسال می کنید

محصولات شما توسط شرکت مربوطه طبق قوانین خاصی بسته‌ بندی می شوند و پس از پرداخت هزینه‌ ها از طرف شما، شرکت فرآیند انجام کار کارگو را شروع  خواهد کرد

حمل هوایئ
حمل هوایئ
بیست فوت استاندارد
بیست فوت استاندارد

کانتینر ۲۰ فوت استاندارد


طول داخلی5.895متر»

عرض داخلی2.350متر»

ارتفاع داخلی2.292متر»

عرض درب2.340متر»

ارتفاع درب2.292متر»

ظرفیت کانتینر33متر مکعب»

وزن کانتینر2230کیلوگرم»

حداکثر ظرفیت بار28220کیلوگرم 

کانتینر چهل فوت استاندارد
کانتینر چهل فوت استاندارد

کانتینر چهل فوت استاندارد


طول داخلی12.029متر»

عرض داخلی2.350متر»

ارتفاع داخلی2.392متر» 

عرض درب2.340متر»

 ارتفاع درب2.292متر»

ظرفیت کانتینر67متر مکعب» 

وزن کانتینر3780کیلوگرم» 

حداکثر ظرفیت بار26700کیلوگرم 

کانتینر چهل فوت های کیو
کانتینر چهل فوت های کیو

کانتینر چهل فوت های کیو


طول داخلی12.024متر» 

عرض داخلی2.350متر»

ارتفاع داخلی2.697متر»

عرض درب2.340متر»

ارتفاع درب2.597متر» 

ظرفیت کانتینر76متر مکعب»

 وزن کانتینر4020کیلوگرم»

حداکثر ظرفیت بار26460کیلوگرم 

کانتینر بیست فوت یخچالی
کانتینر بیست فوت یخچالی

کانتینر بیست فوت یخچالی


 طول داخلی5.724متر»

عرض داخلی2.286متر»

ارتفاع داخلی2.014متر»

عرض درب2.286متر» 

ارتفاع درب2.067متر» 

ظرفیت کانتینر26متر مکعب»

وزن کانتینر2550کیلوگرم» 

حداکثر ظرفیت بار21450کیلوگرم 

کانتینر چهل فوت یخچالی
کانتینر چهل فوت یخچالی

کانتینر چهل فوت یخچالی


طول داخلی11.840متر» 

عرض داخلی2.286متر»

ارتفاع داخلی2.120متر»

عرض درب2.286متر»

 ارتفاع درب2.195متر»

 ظرفیت کانتینر60متر مکعب»

 وزن کانتینر3850کیلوگرم»

حداکثر ظرفیت بار26630کیلوگرم 

کانتینر چهل و پنج فوت های کیو
کانتینر چهل و پنج فوت های کیو

کانتینر چهل و پنج فوت های کیو


طول داخلی13.556متر»

عرض داخلی2.352متر»

 ارتفاع داخلی2.700متر»

 عرض درب2.340متر»

 ارتفاع درب2.597متر»

 ظرفیت کانتینر86متر مکعب»

 وزن کانتینر4800کیلوگرم» 

حداکثر ظرفیت بار27700کیلوگرم 

کانتینر بیست فوت بدون سقف
کانتینر بیست فوت بدون سقف

کانتینر بیست فوت سقف باز


طول داخلی5.888متر»

 عرض داخلی2.345متر»

 ارتفاع داخلی2.315متر»

عرض درب2.286متر» 

ارتفاع درب2.184متر»

 ظرفیت کانتینر32متر مکعب

وزن کانتینر2250کیلوگرم»

 حداکثر ظرفیت بار30480کیلوگرم

کانتینر چهل فوت بدون سقف
کانتینر چهل فوت بدون سقف

کانتینر چهل فوت سقف باز


طول داخلی12.029متر» 

عرض داخلی2.342متر»

 ارتفاع داخلی2.326متر» 

عرض درب2.241متر»

 ارتفاع درب2.274متر»

ظرفیت کانتینر65متر مکعب»

 وزن کانتینر3810کیلوگرم»

حداکثر ظرفیت بار26670کیلوگرم

کانتینر بیست فوت فلت تراک
کانتینر بیست فوت فلت تراک

کانتینر بیست فوت فلت تراک


 طول داخلی5.698متر»

عرض داخلی2.230متر» 

ارتفاع داخلی2.255متر»

وزن کانتینر2500کیلوگرم»

حداکثر ظرفیت بار21500کیلوگرم

کانتینر چهل فوت فلت تراک
کانتینر چهل فوت فلت تراک

کانتینر چهل فوت فلت تراک


طول داخلی11.832متر»

 عرض داخلی2.228متر»

 ارتفاع داخلی1.981متر»

 وزن کانتینر4200کیلوگرم»

 حداکثر ظرفیت بار40800کیلوگرم

کانتینر بیست فوت پلات فورم
کانتینر بیست فوت پلات فورم

کانتینر بیست فوت پلات فورم


 طول داخلی6.058متر»

عرض داخلی2.438متر»

 ارتفاع داخلی0.370متر»

وزن کانتینر2520کیلوگرم»

 حداکثر ظرفیت بار27960کیلوگرم

کانتینر چهل فوت پلات فورم
کانتینر چهل فوت پلات فورم

کانتینر چهل فوت پلات فورم


طول داخلی12.192متر»

 عرض داخلی2.245متر» 

ارتفاع داخلی0.648متر»

وزن کانتینر5700کیلوگرم» 

حداکثر ظرفیت بار39300کیلوگرم

کانتینر بیست فوت مخزنی
کانتینر بیست فوت مخزنی

کانتینر بیست فوت مخزنی


طول داخلی6.058متر»

عرض داخلی2.438متر»

ارتفاع داخلی2.438متر»

وزن کانتینر4190کیلوگرم»

 حداکثر ظرفیت بار26290کیلوگرم

کانتینر بیست فوت فلات راک تا شو
کانتینر بیست فوت فلات راک تا شو

کانتینر بیست فوت فلات راک تا شو


طول داخلی5.675متر»

عرض داخلی2.213متر»

ارتفاع داخلی2.270متر»

وزن کانتینر2600کیلوگرم»

حداکثر ظرفیت بار30150کیلوگرم 

کانتینر چهل فوت فلات راک تا شو
کانتینر چهل فوت فلات راک تا شو

کانتینر چهل فوت فلات راک تا شو


 طول داخلی11.660متر»

عرض داخلی2.200متر»

ارتفاع داخلی2.245متر»

وزن کانتینر5700کیلوگرم» 

حداکثر ظرفیت بار39300کیلوگرم